Kiedy nosić żelowe separatory na haluksy?

Kiedy nosić żelowe separatory na haluksy?

Haluksy to bardzo powszechny problem, który najczęściej dotyka pań po 40. roku życia, ale równie dobrze może występować u osób młodszych obojga płci. Przyczyn ich powstawania jest bardzo wiele. Najczęściej pojawienie się haluksów jest związane z płaskostopiem, chorobami reumatycznymi, chorobami ścięgna Achillesa, uszkodzeniem mięśnia piszczelowego tylnego lub czynnikami genetycznymi. Kiedy warto nosić żelowe separatory na haluksy? Podpowiadamy!

 

Separatory na haluksy — rodzaje i zastosowanie

Żelowe separatory na haluksy są wykonane z trwałego i odpornego na odkształcenia materiału. Do tego celu wykorzystuje się antyalergiczne tworzywo, które jest elastyczne i idealnie dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy. W naszym sklepie możesz wygodnie zamówić separatory żelowe na haluksy, który umożliwia oddzielenie wszystkich palców od siebie. Separator znajduje zastosowanie w przypadku:

  • haluksów,
  • zachodzących palców,
  • palców wymagających korekty ułożenia.

Dużą zaletą separatorów jest ich niewielki rozmiar. Dzięki unikalnej konstrukcji doskonale przylegają do ciała, a stopa wraz z separatorem bez problemu mieści się w zwykłym bucie. Żelowe separatory na haluksy możesz używać przez wiele godzin bez przerwy, ponieważ są niemal niewyczuwalne i nie wywołują żadnego dyskomfortu.

Separator żelowy na haluksy, elastyczny, zakładany na wszystkie palce stopy.

Kiedy warto nosić żelowe separatory na haluksy?

Haluksy są bardzo bolesne, utrudniają chodzenie i powodują problemy z utrzymaniem prawidłowej pozycji ciała. Żelowe separatory na haluksy są polecane osobom, które znajdują się we wczesnym stadium choroby. Gdy zmiana nie jest duża i nie wymaga leczenia operacyjnego, noszenie separatora przyniesie Ci sporą ulgę i pomoże w skorygowaniu ułożenia palców stóp. Jest to komfortowa i nieinwazyjna metoda, dzięki której znacząco poprawisz jakość swojego życia i będziesz mógł swobodnie wykonywać codzienne obowiązki.

Żelowe separatory na haluksy możesz bezpiecznie nosić przez cały dzień. Są one niemal niewidoczne, a modele z pierścieniem skutecznie odwracają uwagę od wstydliwego problemu. Proponowane przez nas żelowe separatory sprawdzą się również w lecie, gdy będziesz nosić otwarte obuwie. Z ich pomocą szybko zapomnisz o haluksach i znowu zaczniesz cieszyć się życiem.

Jak poprawnie założyć żelowe separatory na haluksy?

Założenie żelowego separatora na haluksy jest bardzo proste i nie zajmie Ci dużo czasu. Musisz go wsunąć do oporu i docisnąć między palcami, aby idealnie do nich przylegał. Jeśli obawiasz się, że materiał podrażni Twoją skórę, przed założeniem separatora posyp przestrzenie międzypalcowe talkiem lub posypką dla niemowląt. Takie działanie zapewni Ci większy komfort w upalne dni lub, gdy planujesz dłuższy spacer po okolicy. Po każdym użyciu przemyj żelowy separator na haluksy w ciepłej wodzie z mydłem. Ten drobny zabieg sprawi, że zawsze będzie idealnie czysty i gotowy do użytku.

Żelowe separatory na haluksy mają kolor przezroczysto-mleczny i mogą być wygodnie stosowane przez osoby w każdym wieku. Dzięki nim znacząco zminimalizujesz dyskomfort związany z haluksami i nie będziesz już mieć problemów z chodzeniem. Poprawnie założony separator koryguje ustawienie palców, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania prawidłowej postawy ciała.

Masz pytania dotyczące?

 

Porozmawiaj z naszymi specjalistami, którzy doradzą Ci jakie wybrać produkty na Twoje haluksy. Zadzwoń lub napisz do naszego zespołu, możesz nas również odwiedzić osobiście.

 

Żelowe separatory na haluksy założone na stopy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OBUWIE MARKI PAPS

Najnowsze filmy

Ładowanie...