Klapki medyczne- najczęściej wybierane przez lekarzy i pielęgniarki

Klapki medyczne- najczęściej wybierane przez lekarzy i pielęgniarki

Zmęczenie i irytacja ciągłym bólem nóg, wywołanym między innymi brakiem odpowiedniego obuwia ortopedycznego, jest powodem, dla którego personel medyczny poszukuje nowych rozwiązań w zakresie obuwia medycznego. W wielu przypadkach pielęgniarki i lekarze zmuszeni są szukać obuwia we własnym zakresie. Jakie obuwie zdrowotne będzie najlepsze do pracy w szpitalu? Sprawdź, gdzie nabyć buty ortopedyczne dla personelu medycznego?

Klapki medyczne dla lekarzy i pielęgniarek 

Dobór obuwia do pracy w szpitalu wpływa nie tylko na komfort stóp na co dzień w czasie wykonywania obowiązków. Dotyczy to także ich wyglądu w przyszłości oraz poprawia znacząco poziom bezpieczeństwa. Posadzki w szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej z przyczyn higienicznych bywają śliskie.

Dodatkowo personel medyczny spędza sporo czasu na dyżurach, trwających niejednokrotnie po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. W tej sytuacji trudno się dziwić, że dyskomfort i doraźne uczucie bólu są czynnikami stale towarzyszącymi trudnej pracy pracowników ochrony zdrowia, czego wyrazem jest fakt, że to oni biorą na siebie trud samodzielnego dobrania i zakupu obuwia ortopedycznego, mimo że pracownicy etatowi powinni zostać wyposażeni w takie obuwie przynajmniej raz na 24 miesiące. O korzyściach noszenia butów medycznych przeczytasz tutaj.

Wygodne obuwie medyczne skórzane białe PAPS na paski
Czarne obuwie medyczne damskie, męskie pełne PAPS
Obuwie medyczne damskie męskie bez palcow paps biale

Jak wybrać buty dla pielęgniarek i lekarzy? 

Przede wszystkim klapki medyczne powinny podtrzymywać stopy oraz być dobrze dopasowane (wielu pracowników medycznych rezygnuje z noszenia skarpet czy rajstop w miejscu pracy). Nie można też zapominać o tym, że stopy w trakcie intensywnego wysiłku, a z takim ma do czynienia personel medyczny, zmieniają swoje gabaryty.

Stopy są węższe o poranku, natomiast po męczącym dyżurze stają się szersze. Wybierając buty do pracy w szpitalu, każdy powinien znaleźć złoty środek, choćby przez przymierzenie butów w godzinach popołudniowych, czy nawet wieczorem.

W ten sposób uda się uniknąć przykrej sytuacji, w której nowe buty zaczną po kilku godzinach pracy uciskać, powodując bolesne otarcia.

Skutki źle dobranego obuwia:

  • odciski
  • opuchnięcia
  • otarcia
  • grzybica skóry
  • halluksy
  • schorzenia stawno-kostne
  • skręcenia
  • złamania

Bardzo istotna jest też twardość podeszwy, grubość i wyprofilowanie wkładki, wysokość obcasa, otwory wentylacyjne, przyczepność, waga, oraz staranność wykonania.

Właśnie ze względu na niską wagę oraz wygodę nakładania dużą popularnością cieszą się klapki medyczne, które zwykle noszą w sobie cechy „unisex”, co znacząco ułatwia dobór.

Klapki medyczne PAPS MEDIC I ICH ZALETY

Klapki medyczne cechuje płaska, poliuretanowa, antypoślizgowa podeszwa. Wykonana ze specjalnego tworzywa odpornego na różne środki używane do utrzymania higieny w pomieszczeniach szpitalnych.

Szersze przodostopie zapobiega uciskowi palców, ponadto szerokość klapek można regulować za pośrednictwem dodatkowych pasków.

Co więcej, doskonała wentylacja dostarcza skórze stóp wystarczającą dawkę powietrza, zapobiegając tym samym poceniu się skóry, powstawaniu przykrego zapachu i otarciom.

Wypada wspomnieć, że klapki medyczne marki PAPS, dostępne w sklepie ortopedycznym RotulaMed mają możliwość wymiany wkładki fabrycznej na wkładkę ortopedyczną. Przed przesuwaniem się wkładki chroni wysoki rant.

Wykonane ze skóry typu lico do wyboru w kolorach białym i czarnym.

 

Oto zalety klapek medycznych marki PAPS, o których opowiada sam producent.

Wyrób medyczny

Produkt zarejestrowany w UE jako wyrób medyczny (klasa I wg reguły 1). Produkt zgodny jest z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG i stosowalnymi normami międzynarodowymi.

Wyciągana wkładka

Konstrukcja podeszwy pozwala na stabilne zamocowanie wkładki o stosunkowo dużej objętości. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie także indywidualnych wkładek o najbardziej skomplikowanym kształcie lub wykonaniu. Wkładka to też najszybciej zużywający się element obuwia. Dzięki jej wymienności możesz dokupuć nową wkładkę i przez to przedłużyć życie całego produktu. Wyciągana wkładka daje możliwość włożenia indywidualnych wkładek ortopedycznych, które korygują wady stóp. Zminimalizują ból i zapewnią odpowiednie podparcie dla stóp.

Profilowana wkładka 3D

Wkładka profilowana w trzech wymiarach, posiadająca wsparcie łuku podłużnego, pelotę metatarsalną i stabilizację pięty. Wspomaganie naturalnych krzywizn stopy daje poczucie ulgi i relaksu. Wykonana z materiału o optymalnej gęstości amortyzuje siły działające na stopę, szczególnie podczas chodzenia po twardych powierzchniach. 

Podeszwa do stosowania na zewnątrz

Podeszwa wykonana z poliuretanu, umożliwia stosowanie obuwia w warunkach wymagających częstszego czyszczenia oraz na zewnątrz pomieszczeń.

Regulacja tęgości

Paski lub klamry pozwalają na dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Użytkownik o niskim lub wysokim podbiciu może zadbać o swoją wygodę i bezpieczeństwo. Dobrze dopasowane obuwie zwiększa skuteczność oddziaływania wkładki korygującej, a także ogranicza ryzyko potknięcia się i upadku.

Ochrona palców

Wysoki rant w przedniej części zabezpiecza palce przed kolizją.

Obuwie medyczne dostępne w sklepie ortopedycznym RotulaMed zapewnia amortyzację i wsparcie dla stóp, jest także podatne na zabiegi higieniczne. Oczywiście w przypadku doboru wkładek ortopedycznych zaleca się konsultację podologiczną lub fizjoterapeutyczną, w zależności od typu dolegliwości. Obuwie ortopedyczne dobrane pod nadzorem specjalisty przyczyni się do poprawy stanu stóp, a tym samym zwiększenia satysfakcji z wykonywanej pracy.

Wygodne obuwie medyczne skórzane czarne PAPS na paski
Obuwie medyczne damskie, męskie pełne PAPS białe
Obuwie medyczne damskie męskie bez palców PAPS czarne

Pracujesz w poradni lub szpitalu? Potrzebujesz klapki medyczne? Produkty marki PAPS spełnią Twoje wszystkie oczekiwania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OBUWIE MARKI PAPS

Najnowsze filmy

Ładowanie...